Przed wizytą

Przed wizytą – FAQ

Jak przebiega pierwsza wizyta

Fizjoterapeuta w pierwszej kolejności przeprowadza dokładny wywiad z Pacjentem, zaznajamia się z dotychczasową dokumentacją medyczną Pacjenta oraz wykonuje badanie fizjoterapeutyczne w celu postawienia wstępnej diagnozy i wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań do dalszej terapii. W oparciu o zamierzony cel terapii, ustalany wspólnie z Pacjentem, fizjoterapeuta przedstawia Pacjentowi ogólny plan terapii z uwzględnieniem częstotliwości wizyt fizjoterapeutycznych. Pozostały czas wizyty przeznaczany jest na pierwszą sesję terapeutyczną. Fizjoterapeuta przekazuje też Pacjentowi zestaw ćwiczeń do samodzielnego wykonywania w domu. W rejestracji ustalane są terminy kolejnych wizyt.

Jakie dokumenty mam ze sobą zabrać?

Jeśli to Twoja pierwsza wizyta zabierz ze sobą:

  • dokumentację medyczną z przebiegu dotychczasowego leczenia oraz wykonanych badań (o ile taką posiadasz)
  • dokument tożsamości zawierający numer PESEL do założenia kartoteki medycznej Pacjenta
  • w przypadku pierwszej wizyty rehabilitacyjnej po zabiegu operacyjnym wykonanym w Galen-Ortopedia – karnet uprawniający do bezpłatnych sesji fizjoterapeutycznych

Jaki strój wziąć na wizytę rehabilitacyjną?

Odpowiedni będzie swobodny strój sportowy, nie ograniczający ruchów i umożliwiający dostęp do leczonej okolicy ciała, zmienne obuwie sportowe oraz ręcznik. W przypadku planowanego badania artrometrycznego – prosimy mieć na przebranie krótkie spodenki odsłaniające stawy kolanowe. Do dyspozycji Pacjentów są szatnie, gdzie można się przebrać i zostawić swoje rzeczy osobiste w zamykanej szafce.

O czym muszę pamiętać przed pierwszą wizytą fizjoterapeutyczną?

Pierwsza wizyta wiąże się z koniecznością założenia dokumentacji medycznej, stąd prosimy o zgłoszenie się w Punkcie Rejestracji około 15 minut przed planowaną godziną rozpoczęcia się wizyty fizjoterapeutycznej. Należy też pamiętać, żeby zgłosić Fizjoterapeucie podczas wizyty ewentualne choroby współistniejące, gorsze samopoczucie lub informację o ciąży Pacjentki.

W jaki sposób mogę się umówić na wizytę i jaka jest dostępność terminów?

Na wizytę można umówić się:

  • osobiście w punkcie rejestracji w ośrodku w Bieruniu lub Katowicach
  • telefonicznie pod dostępnymi numerami kontaktowymi

Jako że oba ośrodki mają wspólny program do obsługi wizyt, umawiać się można zarówno w Bieruniu, jak i w Katowicach niezależnie od miejsca docelowej wizyty.
Dzięki licznemu zespołowi fizjoterapeutów, nie ma problemów z dostępnością aktualnych terminów. Może się jednak zdarzyć, że preferując konkretne godziny u danego fizjoterapeuty, trzeba umawiać się na wizytę z odpowiednim wyprzedzeniem.

Czy na wizytę fizjoterapeutyczną potrzebuję skierowania od lekarza?

Nie jest potrzebne skierowanie od lekarza – do fizjoterapeuty można zgłosić się zarówno po odbyciu wizyty lekarskiej, jak i niezależnie, przy pojawieniu się dolegliwości bólowych, czy zaobserwowaniu innych niepokojących objawów. Fizjoterapeutę warto odwiedzić też profilaktycznie np. przy podejmowaniu nowej aktywności fizycznej czy w przypadku dużego obciążenia stresem lub pracą siedzącą. Skierowanie lekarskie nie jest wymagane, a w przypadku koniecznej konsultacji lekarskiej, fizjoterapeuta zawsze zaleci ją Pacjentowi, gdy podczas terapii zajdzie taka potrzeba.

Ile trwa sesja fizjoterapeutyczna?

Pierwsza wizyta diagnostyczno-terapeutyczna trwa około 60 minut. Kolejna wizyta fizjoterapeutyczna może trwać zarówno 40 minut, jak i więcej – Fizjoterapeuta dostosowuje czas wizyt fizjoterapeutycznych do potrzeb danego Pacjenta, jego dolegliwości, jak również do specyfiki technik terapeutycznych, które planuje zastosować podczas terapii.

Czy można płacić kartą?

Tak, w obu naszych ośrodkach dostępne są terminale płatnicze.

Czy mogę odwołać wcześniej umówioną wizytę?

Umówioną wizytę można odwołać w godzinach pracy Rejestracji osobiście, telefonicznie lub smsowo najpóźniej do godziny 10.00 dnia poprzedzającego umówioną fizjoterapię a w przypadku terminów zaplanowanych na poniedziałek – do godz. 15.00 w poprzedzający piątek. Po tym czasie lub w przypadku nie pojawienia się Pacjenta na umówiony termin wizyty, naliczana jest opłata, pobierana przy kolejnej wizycie.
Kwota opłat za niezrealizowane wizyt wynosi 70zł lub 150zł w zależności od wizyty. Szczegóły określa REGULAMIN REZERWACJI I ODWOŁAŃ WIZYT REHABILITACYJNYCH .
Prosimy o informowanie nas o ewentualnej rezygnacji z wcześniej ustalonego terminu jak najszybciej. Ułatwi to organizację pracy i umożliwi szybszy dostęp do fizjoterapii Pacjentom oczekującym na wizytę.

Czy muszę kontynuować terapię u tego samego fizjoterapeuty?

Nie ma takiej konieczności. Można w każdym momencie procesu rehabilitacji umówić się do innego fizjoterapeuty. Daje to możliwość zmiany fizjoterapeuty prowadzącego, ale też pozwala na urozmaicenie terapii. Dzięki elektronicznej dokumentacji medycznej, nasi Pacjenci mogą uczęszczać na terapię do rożnych fizjoterapeutów w obrębie naszego ośrodka, mając zapewnioną ciągłość i spójność rehabilitacji.

Dokumenty do pobrania:

W celu umówienia się na wizytę lub uzyskania szczegółowych informacji na temat oferty, zachęcamy do kontaktu telefonicznego w naszych dwóch lokalizacjach:

bieruń

tel. +48 32 216 58 53
kom. +48 666 551 947
Godziny otwarcia: pon.–czw. 7:00-20:00; pt. 7.00-18.00

katowice

tel. +48 32 493 31 44
kom. +48 575 300 204
Godziny otwarcia: pon.-pt. 7:00 – 20:00