Jak przygotować się do wizyty?
Zabierz ze sobą:

Dokument
tożsamości


Dokumentację medyczną (jeśli taką posiadasz)


Strój
sportowy


Obuwie
zmienne


Własny
ręcznik oraz bidon na wodę


Wizyta trwa
około 50 minut
Pierwsza wizyta w Galen Rehabiltiiacja
Przebieg wizyty:


FAQ najczęściej zadawane pytania:
Fizjoterapeuta w pierwszej kolejności przeprowadza dokładny wywiad z Pacjentem, zaznajamia się z dotychczasową dokumentacją medyczną Pacjenta oraz wykonuje badanie fizjoterapeutyczne w celu postawienia wstępnej diagnozy i wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań do dalszej terapii. W oparciu o zamierzony cel terapii, ustalany wspólnie z Pacjentem, fizjoterapeuta przedstawia Pacjentowi ogólny plan terapii z uwzględnieniem częstotliwości wizyt fizjoterapeutycznych. Pozostały czas wizyty przeznaczany jest na pierwszą sesję terapeutyczną. Fizjoterapeuta przekazuje też Pacjentowi zestaw ćwiczeń do samodzielnego wykonywania w domu. W rejestracji ustalane są terminy kolejnych wizyt.
Jeśli to Twoja pierwsza wizyta zabierz ze sobą:
– dokumentację medyczną z przebiegu dotychczasowego leczenia oraz wykonanych badań (o ile taką posiadasz)
– dokument tożsamości zawierający numer PESEL do założenia kartoteki medycznej Pacjenta
– w przypadku pierwszej wizyty rehabilitacyjnej po zabiegu operacyjnym wykonanym w Galen-Ortopedia – karnet uprawniający do bezpłatnych sesji fizjoterapeutycznych
Odpowiedni będzie swobodny strój sportowy, nie ograniczający ruchów i umożliwiający dostęp do leczonej okolicy ciała, zmienne obuwie sportowe oraz ręcznik. W przypadku planowanego badania artrometrycznego – prosimy mieć na przebranie krótkie spodenki odsłaniające stawy kolanowe. Do dyspozycji Pacjentów są szatnie, gdzie można się przebrać i zostawić swoje rzeczy osobiste w zamykanej szafce.
Pierwsza wizyta wiąże się z koniecznością założenia dokumentacji medycznej, stąd prosimy o zgłoszenie się w Punkcie Rejestracji około 15 minut przed planowaną godziną rozpoczęcia się wizyty fizjoterapeutycznej. Należy też pamiętać, żeby zgłosić Fizjoterapeucie podczas wizyty ewentualne choroby współistniejące, gorsze samopoczucie lub informację o ciąży Pacjentki.
Na wizytę można umówić się:
– osobiście w punkcie rejestracji w ośrodku w Bieruniu lub Katowicach
– telefonicznie pod dostępnymi numerami kontaktowymi
Jako że oba ośrodki mają wspólny program do obsługi wizyt, umawiać się można zarówno w Bieruniu, jak i w Katowicach niezależnie od miejsca docelowej wizyty.
Dzięki licznemu zespołowi fizjoterapeutów, nie ma problemów z dostępnością aktualnych terminów. Może się jednak zdarzyć, że preferując konkretne godziny u danego fizjoterapeuty, trzeba umawiać się na wizytę z odpowiednim wyprzedzeniem.
Nie jest potrzebne skierowanie od lekarza – do fizjoterapeuty można zgłosić się zarówno po odbyciu wizyty lekarskiej, jak i niezależnie, przy pojawieniu się dolegliwości bólowych, czy zaobserwowaniu innych niepokojących objawów. Fizjoterapeutę warto odwiedzić też profilaktycznie np. przy podejmowaniu nowej aktywności fizycznej czy w przypadku dużego obciążenia stresem lub pracą siedzącą. Skierowanie lekarskie nie jest wymagane, a w przypadku koniecznej konsultacji lekarskiej, fizjoterapeuta zawsze zaleci ją Pacjentowi, gdy podczas terapii zajdzie taka potrzeba.
Pierwsza wizyta diagnostyczno-terapeutyczna trwa około 60 minut. Kolejna wizyta fizjoterapeutyczna może trwać zarówno 40 minut, jak i więcej – Fizjoterapeuta dostosowuje czas wizyt fizjoterapeutycznych do potrzeb danego Pacjenta, jego dolegliwości, jak również do specyfiki technik terapeutycznych, które planuje zastosować podczas terapii.
Tak, w obu naszych ośrodkach dostępne są terminale płatnicze.
Umówioną wizytę można odwołać w godzinach pracy Rejestracji osobiście, telefonicznie lub smsowo najpóźniej do godziny 10.00 dnia poprzedzającego umówioną fizjoterapię a w przypadku terminów zaplanowanych na poniedziałek – do godz. 15.00 w poprzedzający piątek. Po tym czasie lub w przypadku nie pojawienia się Pacjenta na umówiony termin wizyty, naliczana jest opłata, pobierana przy kolejnej wizycie.
Kwota opłat za niezrealizowane wizyt wynosi 70zł lub 150zł w zależności od wizyty. Szczegóły określa REGULAMIN REZERWACJI I ODWOŁAŃ WIZYT REHABILITACYJNYCH.
Prosimy o informowanie nas o ewentualnej rezygnacji z wcześniej ustalonego terminu jak najszybciej. Ułatwi to organizację pracy i umożliwi szybszy dostęp do fizjoterapii Pacjentom oczekującym na wizytę.
Nie ma takiej konieczności. Można w każdym momencie procesu rehabilitacji umówić się do innego fizjoterapeuty. Daje to możliwość zmiany fizjoterapeuty prowadzącego, ale też pozwala na urozmaicenie terapii. Dzięki elektronicznej dokumentacji medycznej, nasi Pacjenci mogą uczęszczać na terapię do rożnych fizjoterapeutów w obrębie naszego ośrodka, mając zapewnioną ciągłość i spójność rehabilitacji.
