Partnerzy

Nasi partnerzy

Galen OrtopediaOśrodek Galen-Ortopedia prowadzi działalność medyczną od 2001 roku w zakresie kompleksowego leczenia chorób i uszkodzeń układu ruchu oraz zatrudnia wykwalifikowaną kadrę medyczną.
Obecnie Ośrodek dysponuje poradnią ortopedyczną, diagnostyką obrazową w postaci rezonansu magnetycznego i tomografii komputerowej (dzięki współpracy z firmą HELIMED Sp. z o.o. Sp. komandytowa) oraz oddziałem szpitalnym z blokiem operacyjnym.Prowadzimy proces diagnostyczno-leczniczy w sposób kompleksowy i na każdym etapie: rozpoczynając od wizyty pacjenta w gabinecie ortopedycznym, poprzez dokładną diagnostykę, w tym diagnostykę obrazową, zabieg chirurgiczny, dobór zaopatrzenia ortopedycznego, a kończąc na wizytach kontrolnych oraz konsultacjach i monitorowaniu przez ortopedów przebiegu rehabilitacji pacjenta.

Fundacja GalenFundacja Galen powstała w 2007 roku z inicjatywy dr hab. Krzysztofa Ficka, który jest jednocześnie Fundatorem Fundacji. Siedzibą Fundacji jest Bieruń.
Nadrzędnym celem i zadaniem realizowanym przez Fundację Galen są działania na rzecz promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej. Zadania te są głównie realizowane poprzez organizację wraz z ośrodkiem medycznym Galen i centrum rehabilitacji Galen Rehabilitacja, bezpłatnych szkoleń edukacyjnych z zakresu m. in. przygotowania do bezpiecznego uprawiania różnych popularnych dyscyplin sportowych i profilaktyki zdrowotnej.

NLS New Level SportW New Level Sport znajdziesz produkty wyłącznie najlepszych na świecie producentów – produkty, które dadzą Ci pewność jakości i skuteczności działania. Od drobnych przyrządów treningowych umożliwiających trening w domu, po systemy regeneracyjne, które sprawią, że trening dzień po dniu nie będzie już problemem.
W New Level Sport dbamy o to, by każdy znalazł coś dla siebie, niezależnie od stopnia zaawansowania treningowego. W ofercie sklepu znajdziesz produkty, których używają profesjonalni sportowcy i osoby, które po prostu cieszą się aktywnością fizyczną na poziomie rekreacyjnym. W każdym przypadku ważna jest dla nas jakość, pod którą możemy się podpisać i którą możemy Ci polecić.
Produkty w naszej ofercie traktujemy jako inwestycję w zdrowie i wierzymy, że jest to najlepsza inwestycja z możliwych.

health-and-roll

Health and RollFirma Health and Roll powstała w wyniku wieloletniej pracy z pacjentami ortopedycznymi, sportowcami światowej klasy oraz nieustannej pracy z renomowanymi specjalistami z zakresu fizjoterapii i medycyny sportu. Health and Roll to firma oferująca profesjonalny sprzęt sportowo-fizjoterapeutyczny. Doświadczenie zdobywane w jednym z najlepszych ośrodków rehabilitacyjnych Galen Rehabilitacja pozwala stale wprowadzać udoskonalenia i innowacyjne rozwiązania do procesu fizjoterapii oraz do treningu motorycznego sportowców. Wszystko to sprawia, że oferowane przez naszą firmę akcesoria stają się bardzo pomocne, zarówno pacjentom ortopedycznym, jak i sportowcom podczas okresu rekonwalescencji, odnowy biologicznej, czy też procesów treningowych.

Silesia Pro Active

Silesia Pro ActiveCelem Fundacji jest propagowanie, krzewienie i upowszechnianie kultury fizycznej, zdrowia i sportu. Cele fundacji zakładają w szczególności:
– Podejmowanie działań aktywizujących mieszkańców aglomeracji śląskiej i województwa śląskiego;
– Upowszechnianie kultury fizycznej i sportu wśród dzieci i osób dorosłych jako formy spędzania wolnego czasu;
– Promocja aktywności fizycznej poprzez edukację prozdrowotną;
– Promocja regionu w kraju i na świecie poprzez rekreację, turystykę i sport;
– Organizowanie zawodów sportowych oraz imprez rekreacyjno-sportowych;
– Organizowanie imprez kulturalno-rozrywkowych dla mieszkańców województwa śląskiego;
– Organizowanie i prowadzenie zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży;
– Organizowanie różnych form wypoczynku i rekreacji, w tym obozów wyjazdowych;
– Wspieranie rozwoju szkół, organizacji i placówek działających na rzecz rozwoju sportu i rekreacji.
Fundacje realizuje cele statutowe poprzez m.in.:
– Inspirowanie i organizowanie ruchu społecznego sprzyjającego realizacji celów Fundacji;
– Prowadzenie edukacji społecznej;
– Współpracę z lokalnymi środowiskami gospodarki, nauki, kultury i sportu;
– Promocję oraz organizację wolontariatu;
– Realizowanie programów naukowych i badawczych;
– Organizowanie kampanii społecznych, odczytów, konferencji, spotkań, dyskusji i innej działalności publicznej dla realizacji celów fundacji;
– Współdziałanie z klubami sportowymi, sportowcami oraz innymi organizacjami odpowiedzialnymi za działalność sportową i rekreacyjną.

Bioventus

Celem Fundacji jest propagowanie, krzewienie i upowszechnianie kultury fizycznej, zdrowia i sportu. Cele fundacji zakładają w szczególności:
Naszą misją jest współpraca ze środowiskiem opieki zdrowotnej, aby pomóc ludziom w wznowieniu sprawności ruchowej i cieszyć się aktywnym życiem. W tym celu opracowujemy i / lub wprowadzamy na rynek sprawdzone klinicznie i opłacalne rozwiązania do gojenia kości jak EXOGEN, przeszczepów kości i choroby zwyrodnieniowej stawów, które są poparte danymi klinicznymi.

Akademia Wychowania Fizycznego

Akademia Wychowania Fizycznego imienia Jerzego Kukuczki w Katowicach – publiczna uczelnia powstała w 1970 roku, kształcąca fizjoterapeutów oraz nauczycieli, trenerów i menedżerów na potrzeby turystyki oraz sportu wyczynowego i amatorskiego. AWF Katowice jest największym propagatorem sportu i zdrowego trybu życia na Śląsku.
Misją Akademii jest odkrywanie prawdy i przekazywanie wiedzy naukowej poprzez prowadzenie rzetelnych i niezależnych badań, kształcenie w duchu wolności nauczania, krzewienie zdrowego stylu życia, propagowanie sportu i najszlachetniejszych zasad sportowej rywalizacji, kształtowanie świadomości harmonii ciała i ducha polskiego i europejskiego społeczeństwa oraz upowszechnianie zasad społeczeństwa obywatelskiego.

Panewnicki Bieg Dzika

Panewnicki Bieg dzika to cykliczne wydarzenie organizawane raz w przez Akademię Wychowania Fizycznego im.Jerzego Kukuczki w Katowicach. Zawody są imprezą rekreacyjną, która przybliżyć ma piękno lasów panewnickich, nauczyć zdrowego trybu życia, a także sprawdzić swoją wydolność w czasie każdej pory roku. Z wielką przyjemnością witani na starcie są zarówno biegacze jak i zawodnicy Nordic Walking. Panewnicki Bieg Dzika jest najlepszą imprezą dla osób, które stawiają pierwsze kroki w przemierzaniu biegowych kilometrów.
Na zakończenie każdego biegu jest organizowane ognisko z poczęstunkiem od organizatorów.

Rockfit Academy

Głównym zadaniem Rockfit Academy jest inspiracja i przekazanie specalistycznej wiedzy z dziedzin treningu. Firma organizuje kursy instruktorskie, po których uczestnicy otrzymują legitymacje trenerskie i instruktorskie. Nie brakuje również szkoleń praktycznych, warsztatów i seminariów dietetycznych. Zespół Rockfit na co dzień pracuje z klientami prowadząc treningi personalne.